Návody pro další rozvoj našich klientů!

Následující cvičení je možné kombinovat s poslechovým tréninkem Benaudira. O vhodnosti konkrétního cvičení se poraďte se svým sluchovým trenérem.

Propojení mozkových hemisfér a jeho význam v lidském životě!

Správná komunikace mezi pravou a levou hemisférou mozku je zásadní pro naši schopnost plně využívat potenciál tohoto orgánu. Krátce se podíváme na důležitost propojení hemisfér a jaké důsledky může mít jeho narušení. Zároveň se dozvíte o metodě vzdělávací kineziologie, která pomáhá odstranit unilateralitu a obnovit bilaterální integraci.

1

Význam propojení hemisfér

Komunikace mezi pravou a levou hemisférou je klíčová pro optimální funkci mozku. Toto propojení, zprostředkované Corpus callosum, umožňuje spolupráci obou hemisfér a tím zajišťuje bilaterální integraci.

2

Důsledky unilaterality (nepropojení)

Unilateralita, kdy propojení nefunguje tak, jak má, brání jedinci v plnému využití potenciálu mozku. Výpadky nervových spojů a deficity v dílčích funkcích mohou ovlivnit psychickou výkonnost, chování a porozumění.

3

Odstranění unilaterality a vzdělávací kineziologie

Metoda vzdělávací kineziologie, vyvinutá Dr. Paulem E. Dennisonem, poskytuje jednoduchý způsob, jak odstranit unilateralitu a obnovit bilaterální integraci hemisfér. Tato metoda prostřednictvím pohybu stimuluje tok informace v mozku, pomáhá odstranit jednostrannou činnost mozku a zlepšit schopnost učit se.

Cviky na propojení mozkových hemisfér

Křížová cvičení a Opisování znaku nekonečna. Tyto cviky vám umožní zlepšit bilaterální integraci vašich hemisfér, což v konečném důsledku může pozitivně ovlivnit vaši schopnost učit se a zlepšit vaši psychomotorickou koordinaci.